Geef jouw mening
Geef jouw mening
Laten weten wat jij vindt van het proefproject.
55
311
32
0
Deze meningen werden reeds ingediend
Handhaving
Gisteren ( 13 december) heb ik een beperkte telling verricht bij de knip.
Tussen 15 u en 16.30 u negeerden 83(!) voertuigen het verbodsbord. Zonder handhaving is deze knip zinloos.
lees meer
verschuiving van een probleem
Wonen in een stedelijke omgeving heeft voor- en nadelen. Achttien jaar geleden verruilde ik een landelijke omgeving voor Mortsel. Een van de consequenties is dat er op vlak van mobiliteit anders moet geleefd worden. We komen van een omgeving met een zee van parkeerplaats, ruimte om te rijden en haast geen files; en zeker niet om boodschappen te gaan doen. Zelf heb ik ook verschillende keren gebruik gemaakt van de "knip Floralaan" komende van de Mechelsesteenweg terug op weg naar huis in de Kaphaanlei. Dit is dan ook een logische ontwijking van het verkeersinfarct Mortsel. Nu vind ik khet jammer dat jullie deze oplossing, weliswaar gedeeltelijk, afsluiten. Hiermee verschuif je het probleem naar andere delen (lees andere bewoners) en zorg je voor nog meer overlast door het rondrijden. Nog meer energieverspilling en -vervuiling. Verschieten jullie er van dat de lokale handel moet spartelen om te overleven? Op de Carrefour en de Colruyt na doen we onze boodschappen in Lier of online. Deze 2 vernoemde supermarkten liggen voor ons nog net aan onze bereikbare kant, voorzien van parking.
Na de knip Kerkstraat en na het massaal invoeren van Fietsstraten en nu Floralaan... wat gaat het volgende zijn? Helemaal wegblijven uit Mortsel centrum? En net maar het hoogstnodige met de fiets gaan halen? Dat is wat nu hier gebeurt. En dan zou je nog zeggen dat als je zwaar inzet op fietsen, dat je dan mooie en kwalitatieve infrastructuur voorziet. Dat is jammer genoeg ook een fabeltje.
lees meer
Zwarte dag
Honderden bewoners van de Floralaan, Tommeltlaan, Mortselveldenlaan, Oudebaan en Mechelse steenweg kunnen hun eigen wijk niet meer verlaten ’s morgens en ’s avonds. De stad zegt dat de aanleiding van de knip het “sluipverkeer” is. Daarbij deze vragen/opmerkingen: • Er zijn geen recente metingen, enkel die van ca. 2 jaar gleden. • Hoeveel verkeer in een straat is “te veel”? Hangt dit af van wie er in de straat woont? Van wie er klaagt? Een “knip” invoeren vermindert het verkeer in de buurt niet, het verlegt het. • Hoe weten we of het om verkeer van binnen of van buiten de wijk gaat? Er wonen honderden mensen in de betroffen wijk. • Als dit verkeer een probleem is in de voornoemde straten, waarom is het dan geen probleem in de straten die dit verkeer opvangen na de knip (Prins Leopoldlei, Molenstraat, Sint-Benedictusstraat)? • Hangt de invoering van een “knip” af van hoe veel mensen er klachten formuleren? Hoe weet de stad hoe alle bewoners er over denken, als er geen reële bevraging of enquête wordt gehouden? Een “proefproject” invoeren (met dure dynamische borden) zonder persoonlijke bevraging, plaatst de bewoners voor een voldongen feit dat moeilijk terug te draaien is. Het probleem van de file (op relatief korte momenten ’s morgens en ’s avonds, op de plaats van de knip) wordt niet veroorzaakt door te veel verkeer in de wijk, maar door de slechte doorstroming aan de fietssnelweg op het stadsplein. Het buurtcomité van de Floralaan wil de knip weg!
lees meer
Hinder spreiden en ongelukken vermijden
Het is onbegrijpelijk dat door deze ingreep meer bewoners dan voorheen hinder zullen ondervinden van de maatregel. Het verkeer wordt op deze manier juist geleid langs straten met meer inwoners t.o.v. de Christus Koninglaan , die al heel wat meer verkeer moeten slikken na de knip in de Kerkstraat. Op deze manier worden net meer auto's richting het kruispunt van Morstel Dorp, en langs 3 andere potentieel gevaarlijke kruispunten met voorrang van rechts geleid door het ontbreken van effectieve snelheidsbeperkende maatregelen in de Sint-benedictusstraat. Daarnaast staan er in de nabije toekomst nog 2 grote bouwwerven gepland in deze straat. Ten slotte: Cambio gebruikers dienen nu vanaf de standplaats Christus-Koning helemaal om te rijden richting stadsplein.
lees meer
Hoe is zoiets in godsnaam mogelijk ?
Zoals héél veel mensen reageren, wordt dit een opeenvolgende verschuiving van het probleem. Tientallen mensen reageren dat de Prins Leopoldlei hun volgende sluipweg zal MOETEN worden. De Prins Leopoldlei is
1) Sinds lang zodanig aangelegd dat er zo goed als geen sluipverkeer mogelijk was tussen de Mechelsesteenweg en de Statielei/Liersesteenweg.
2) Recentelijk zijn er verschillende extra fietsenstallingen aangebracht in de Prins Leopoldlei die expres HET AUTOVERKEER HINDEREN , auto's kunnen elkaar hierdoor NIET KRUISEN op die plekken.
3) De Prins Leopoldlei is een FIETSSTRAAT.
4) Het verkeer gaat gewoon een rondje rijden langs de Prins Leopoldlei, om dan in de Floralaan op EXACT hetzelfde punt uit te komen waar men het stukje enkelrichting heeft gemaakt .... maar dat zullen we DAN wel zien of wat ? Absoluut niet te begrijpen.
lees meer
1) Sinds lang zodanig aangelegd dat er zo goed als geen sluipverkeer mogelijk was tussen de Mechelsesteenweg en de Statielei/Liersesteenweg.
2) Recentelijk zijn er verschillende extra fietsenstallingen aangebracht in de Prins Leopoldlei die expres HET AUTOVERKEER HINDEREN , auto's kunnen elkaar hierdoor NIET KRUISEN op die plekken.
3) De Prins Leopoldlei is een FIETSSTRAAT.
4) Het verkeer gaat gewoon een rondje rijden langs de Prins Leopoldlei, om dan in de Floralaan op EXACT hetzelfde punt uit te komen waar men het stukje enkelrichting heeft gemaakt .... maar dat zullen we DAN wel zien of wat ? Absoluut niet te begrijpen.
Onnodig
Het is onnodig om dit bord hier te zetten. het zorgt voor meer verkeer in de rustige floralaan en het zorgt er ook voor dat meer mensen rond moeten rijden via de kerk.
lees meer
Creatie van onduidelijkheid en verschuiving van het probleem
Dynamische verkeersborden zijn vaak naargelang de lichtinval onduidelijk te zien. Bovendien kent niet iedereen de tijdstippen dat de borden in werking zijn en dit geeft dan aanleiding tot zoekende en gefrustreerde chauffeurs die op die manier mogelijks de zwakke weggebruikers in gevaar brengen.
Bovendien ben ik ook van mening dat eventueel sluipverkeer gewoon verplaatst wordt.
lees meer
TEGEN
Ja, er is meer en meer sluipverkeer. Daar zijn 2 oorzaken voor: 1) Ja, er zijn nog een aantal mensen die de wagen nemen terwijl ze voor een alternatief zouden kunnen kiezen. En toch...die alternatieven...daar is ook nog werk aan (bvb. de vele afgeschafte treinen). 2) Iedereen zoekt wanhopig een oplossing om toch op zijn werk te geraken. En ja, daar hoort de zoektocht naar "alternatieve wegen" bij. Ik ben oprecht geïnteresseerd in het onderwerp maar heb hier te weinig kennis over: is een verspreiding van het verkeer, niet beter dan het verkeer allemaal in 1 richting duwen? De meningen zijn op dit forum alvast duidelijk en unaniem: ik zie geen voorstanders. Dus graag deze "proefopstelling" van de Floralaan niet eindigen met een verklaring die klinkt als die van de Kerkstraat toen "de mening waren verdeeld, dus we kozen voor een compromis". De meningen zijn duidelijk. Ik vind het wel interessant dat Mortsel "experimenteert" voor het zoeken naar een oplossing. Beter proberen, dan niets doen. Dank daarvoor.
lees meer
Dynamische verbodsborden
De invoering van een verkeersfilter roept altijd weerstand op bij sommigen. Men moet immers zijn gewoontes veranderen en dat vraagt vrij veel inspanning van onze hersenen. Zodra mensen gewoon zijn aan de nieuwe situatie verdwijnt de meeste weerstand vanzelf en beginnen steeds meer mensen de voordelen te zien.
Met dynamische verbodsborden is er weinig of geen gewenning en wordt men voortdurend geconfronteerd met de veranderende omstandigheden. Men is verplicht om steeds naar het uurwerk te kijken en na te denken welke route men zal mogen of moeten nemen. Men blijft focussen op de nadelen en blijft blind voor de voordelen die beperkt zijn in tijd. Daarom is een permanente verkeersfilter voor iedereen veel gemakkelijker te aanvaarden dan een dynamische.
lees meer
onlogische wijzigingen aan het verkeer.
Mortsel is al zo moeilijk te bereiken met de wagen, hoe meer de straten worden afgesloten of eenrichtingsverkeer wordt hoe erger het is. Ik zit elke dag in een verschrikkelijke lange fille vanaf Mortsel gevaert tot en met aan de grens van Mortsel en Edegem! Mortsel is gewoon een ramp met de wagen !!!!!!!!! VERSCHRIKKELIJK
lees meer
Floralaan
Negatief tegenover Floralaan project. Het is verschuiven van het verkeer. Gewoon belachelijk.
lees meer
Schandalig
Totaal absurd : verlegt gewoon probleem naar Molenstraat en St Benedictusstraat of Prins Leopoldlei. Dit is GEEN oplossing !
Vanuit Oudebaan via Molenstraat is levensgevaarlijk met al de fietsende scholieren van Atheneum. Om via de Prins Leopoldlei te proberen moet je eerst lang in de file staan.
Goe bezig verantwoordelijke idioten bestuur Mortsel.
lees meer
Rotzooi.
Een maatregel voor eliten van de christus koninglaan en mortselveldenlaan. Tellen de bewoners van de andere straten die nu meer verkeer krijgen niet. WEG DIE ROMMEL.
lees meer
Tegen!
Echt miserie om nu tijdens de spits vanuit de Oudebaan richting Liersesteenweg te geraken.
Als iedereen zoveel moet omrijden lijkt me dat ook niet bevorderlijk voor de verkeersveiligheid.
lees meer
Bewoners van de wijk gevangen
Hoe moeten de bewoners die op deze uren naar hun werk of naar hun hobby vertrekken zich uit deze blokkade krijgen? Als je de wijk uitwil wordt je verplicht om via de Benedictusstraat of de Prins Leopoldlei te gaan. Van de Prins Leopoldlei is dan net een fietsveilige straat gemaakt... Het probleem wordt dus gewoon verplaatst en de bewoners zelf worden verplicht om in de file te gaan staan.
Ik ben volledig tegen het afsluiten van straten, maar als de gemeente dit dan toch wil doorvoeren, is het dan niet mogelijk om een systeem zoals in Edegem in te voeren met nummerplaat herkenning zodat de bewoners zelf zich nog wel vrij kunnen verplaatsen?
lees meer
Welke achterlijke verzint dit?
Wie zijn idee was dit? Wie bedenkt zo'n dom plan? Op het einde van de straat verpolicht terug draaien, pech, de straat is gesloten! Een uurtje geleden niet, maar nu wel! Nu krijg je dus nog een extra conflict van mensen die eerst het fietspad van de christuskoninglaan moeten oversteken, vervolgens op het meest domme idee van 2023 botsen, hun weg zoeken naar de oudebaan om daar terug het fietspad over te steken en op de molenlei te komen. Hoe lang gaat het duren voor er een accident gaat gebeuren door deze achterlijke ambtenarij?
lees meer
Een schoolvoorbeeld van identitaire particulariteit.
Een hele wijk gijzelen door exponentieel betuttelende maatregelen te treffen die uiteindelijk enkel hinder, frustratie en verkeersonveilige toestanden veroorzaken. Velen kunnen zich niet de luxe permitteren om met de fiets of te voet naar het werk te gaan en dienen, hoe eigenaardig ook, hun woon-werkverkeer met de wagen af te leggen tijdens het spitsuur. Dat je al die buurtbewoners op deze wijze marginaliseert vind ik een stadsbestuur onwaardig en tendentieus.
Al 30 jaar woon ik in de Christus Koninglaan, een straat die tijdens de spitsuren effectief wat drukte absorbeert maar waar ik het gevoel heb dat het grotendeel van het doorgaand verkeer zich hoffelijk en verkeersvriendelijk gedraagt. Wat mij betreft blijven al deze automobilisten welkom om de Christus Koninglaan te doorkruisen, een straat toegankelijk voor iedereen zoals trouwens alle straten zouden moeten zijn.
Heel de buurt wordt nu verplicht de meest onveilige oversteekplaats van Mortsel te trotseren via de Molenstraat of via de Mortselveldenlaan, om zo de files op de Mechelsesteenweg aan te dikken om dan via de Prins Leopoldstraat terug op de Markt te geraken om dan minstens een half uur later op de krijgsbaan te geraken en bovendien langs 3 oversteekplaatsen voor fietsen te passeren.
Onbegrijpelijk!
lees meer
Veiligheid voor fietsers veel beter zo
Waarom laten we toe dat doorgaand verkeer onze woonwijken doorkruisen op weg naar activiteiten buiten onze stad? In steden worden wijken verkeersarm/ vrij gemaakt. Hebben gemeenten en dorpen daar geen recht op? Ik ben heel opgelucht met deze knip: overstekende fietsers van en naar de scholen op de Mechelsesteenweg lopen nu toch iets minder het risico om door een gejaagde pendelaar van de weg te worden gereden. Woonwijken zijn er voor de bewoners en de zwakke weggebruikers. Dus ook de Prins Leopoldlei. Er mag van mij nog explicieter voor de bewoners worden gekozen.
lees meer
Fileleed vanuit de Prins Leopoldlei
Dinsdag avond 31 oktober rond 19:00 uur. Pizzaatje gaan eten in Bar Italia… en ja « e un chaos organisato… »
Een tiental auto’s staan aan te schuiven om op het stadsplein te geraken. De lus van het stadsplein van de Statielei tot aan de lichten van de Sint Benedictusstraat is een lange file. Auto’s die het plein willen oversteken blokkeren het doorgaand verkeer richting Lier… Blijkbaar zijn de automobilisten binnen de twee weken geconditioneerd? De knip is tijdens de vakantie open … Maar iedereen heeft er het raden naar. Ook buurtbewoners., niet? En o ja de Prins Leopoldlei is een fietsstraat, geen filestraat., nooit geweest, nu niet, nooit! (Niet zeker of het filmpje wordt opgeladen)
lees meer
Zo ONGELOFELIJK jammer! Geen woorden voor..
Het is ongelofelijk hoe beperkt Mortsel ons voor auto’s. Ik woon in Wijnegem en werk in Mortsel. Het is echt onmogelijk geworden om zonder stress en frustratie naar huis te rijden. Ik moet gewoon ontdekken hoe ik die dag thuis geraak. Ik dacht een ‘kleine’ omweg te kunnen maken en via Kerkstraat naar huis te gaan maar ook daar zit zen beperking?! Tot op heden is het mij niet gelukt om ‘een weg’ naar huis te vinden zonder te verdubbelen (of verdrievoudigen) in tijd. Hebben jullie gedacht aan mensen die daar werken? Of vanuit Mortsel op hun werk moeten geraken?? Een evaluatie in het voorjaar is gewoonweg te ver. Kunnen jullie zelf geen alternatieve wegen aanduiden?... Pffff
lees meer
Impact positief
Voorlopig lijkt de maatregel het beoogde doel te bereiken, nl. minder sluipverkeer richting Stadsplein, via de Mortselveldenlaan. Positieve impact op de leefbaarheid voor de bewoners is (voorlopig) aanzienlijk gedurende de tijdstippen dat de maatregel van kracht is. Idem voor de vele fietsers die o.a. de Christus Koninglaan oversteken naar Floralaan/F1 (en het aanstormend autoverkeer niet kunnen zien bij oversteek naar Floralaan). Impact op andere straten lijkt voorlopig mee te vallen (maar dit is nog maar het begin en uiteraard subjectief).
lees meer
Verschuiving van het probleem.
Hoe kortzichtig is het om het probleem van de ene straat naar de andere te verschuiven.
Er is nu massaal veel sluipverkeer naar de Prins Leopoldlei (is bovendien een fietsstraat en zorgt voor onveilige situaties). Wat is de volgende stap? Verplaatsen naar de volgende straat?
Graag uniforme aanpak: ofwel nergens sluipverkeer mijden, ofwel in alle woonwijken/woonstraten.
lees meer
Een pleister, op een pleister, op een pleister, op een zelfgemaakte wonde.
Dit is het gevolg van jarenlang volgehouden slecht, ondoordacht en ongeïnspireerd beleid. Alles is begonnen onder de ploeg van Pira, die het Gewest geen strobreed in de weg heeft gelegd bij de heraanleg van Mortsel. Als men er toen voor had gekozen om de Statielei autovrij te maken, de auto’s te dwingen richting de hoofdwegen (Mechelse Steenweg en de R11) en de verbindingsweg aan het vliegveld erdoor had geduwd, had er nog slechts 1 conflictpunt overgebleven aan de Afgebroken Brug, en dat valt beter te sturen. Nu staat men voor voldongen feiten die men op de meest naïeve manier tracht op te lossen. Een knipje hier, een enkelrichting daar, wat gerommel in de marge. Uiteraard mag dat niet verbazen als je stemmendronken politici hebt die duidelijk geen kaas hebben gegeten van hun bevoegdheden, nochtans gesteund door een dure ploeg van A-profiel ambtenaren, en nog duurdere consultants. Hat was haast lachwekkend om te zien hoe de burgemeester in de bosjes dit meesterwerk van onkunde stond te begapen terwijl iedereen vrolijk zijn nieuwe bord aan het negeren was. Enkele dagen verder is dit trouwens nog steeds het geval. De mensen uit de wijk die naar hun werk willen, volgen braaf de weg in de verkeerde richting. Het doorgaand verkeer daarentegen botst, zich van geen kwaad bewust (ACHTER EEN BOCHT,) op een bord C1 en kan geen kant meer op. Draaien is daar zo goed als onmogelijk met als gevolg dat ze gewoon het plein oprijden. Wat een verassing. Next : St Benedictustraat. Proficiat.
lees meer