Geef jouw mening
Geef jouw mening
Laten weten wat jij vindt van het proefproject.
55
311
33
0
Deze meningen werden reeds ingediend
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 55 bijdragen
Creatie van onduidelijkheid en verschuiving van het probleem
Dynamische verkeersborden zijn vaak naargelang de lichtinval onduidelijk te zien. Bovendien kent niet iedereen de tijdstippen dat de borden in werking zijn en dit geeft dan aanleiding tot zoekende en gefrustreerde chauffeurs die op die manier mogelijks de zwakke weggebruikers in gevaar brengen.
Bovendien ben ik ook van mening dat eventueel sluipverkeer gewoon verplaatst wordt.
lees meer
Afschaffen
In plaats van een verbod kan je beter kijken hoe er meer doorstroom kan zijn vanuit deze as.
Vooreerst zijn de lichten hier enorm fout afgesteld, soms staat het licht maar luttele seconden op groen. Dit is om problemen vragen.
Schaf ook de fietsers knopjes af, zij moeten ook mee rouleren in het systeem van lichten. Telkens zij op het knopje duwen krijgen ze voorrang op auto’s. Ik ben pro fietsen, maar in verkeer is dit voor problemen vragen. Schaf ook de enkel richting aan Mortsel Dorp af, dit is een weg die nu door vele ook niet genomen kan worden en iedereen wijkt uit naar het Gemeenteplein.
En misschien een gouden tip, laat de schepen van verkeer of wie er ook voor verantwoordelijk is eens een ochtendje/avondje tijdens deze uren op verkenning gaan en pak de problematiek in Mortsel deftig aan!
lees meer
Welke achterlijke verzint dit?
Wie zijn idee was dit? Wie bedenkt zo'n dom plan? Op het einde van de straat verpolicht terug draaien, pech, de straat is gesloten! Een uurtje geleden niet, maar nu wel! Nu krijg je dus nog een extra conflict van mensen die eerst het fietspad van de christuskoninglaan moeten oversteken, vervolgens op het meest domme idee van 2023 botsen, hun weg zoeken naar de oudebaan om daar terug het fietspad over te steken en op de molenlei te komen. Hoe lang gaat het duren voor er een accident gaat gebeuren door deze achterlijke ambtenarij?
lees meer
Rotzooi.
Een maatregel voor eliten van de christus koninglaan en mortselveldenlaan. Tellen de bewoners van de andere straten die nu meer verkeer krijgen niet. WEG DIE ROMMEL.
lees meer
Test lijkt objectief van de proefopstelling te bereiken
Misschien is één week snel, maar de proefopstelling lijkt in ieder geval de leefbaarheid van de omliggende straten te verbeteren. Ik schat dat 50% van het verkeer een andere weg zocht, de andere 50% negeert gewoon het bord en heeft minder last van aanschuiven om op de Liersesteenweg te geraken. Op zich toch al een aanzienlijke reductie van de verkeersdruk. Nog iets te vroeg om in te schatten waar de eerste 50% een alternatieve route zocht en mogelijk voor andere pijnpunten zorgt.
lees meer
Handhaving
Gisteren ( 13 december) heb ik een beperkte telling verricht bij de knip.
Tussen 15 u en 16.30 u negeerden 83(!) voertuigen het verbodsbord. Zonder handhaving is deze knip zinloos.
lees meer
Voorstander van de knip in het korte stukje van de Floralaan
Eindelijk worden er inspanningen gedaan om het sluipverkeer tijdens de spitsuren in de Mortselveldenlaan en de Christus Koninglaan te verminderen.
Spijtig dat 50% van de automobilisten momenteel alle regels aan hun laars lappen en tijdens de spitsuren door onze FIETSSTRAAT blijven snorren zonder rekening te houden met de verkeersborden
(maximum snelheid en enkelrichting tijdens ochtend- en avondspits).
lees meer
Zwarte dag
Honderden bewoners van de Floralaan, Tommeltlaan, Mortselveldenlaan, Oudebaan en Mechelse steenweg kunnen hun eigen wijk niet meer verlaten ’s morgens en ’s avonds. De stad zegt dat de aanleiding van de knip het “sluipverkeer” is. Daarbij deze vragen/opmerkingen: • Er zijn geen recente metingen, enkel die van ca. 2 jaar gleden. • Hoeveel verkeer in een straat is “te veel”? Hangt dit af van wie er in de straat woont? Van wie er klaagt? Een “knip” invoeren vermindert het verkeer in de buurt niet, het verlegt het. • Hoe weten we of het om verkeer van binnen of van buiten de wijk gaat? Er wonen honderden mensen in de betroffen wijk. • Als dit verkeer een probleem is in de voornoemde straten, waarom is het dan geen probleem in de straten die dit verkeer opvangen na de knip (Prins Leopoldlei, Molenstraat, Sint-Benedictusstraat)? • Hangt de invoering van een “knip” af van hoe veel mensen er klachten formuleren? Hoe weet de stad hoe alle bewoners er over denken, als er geen reële bevraging of enquête wordt gehouden? Een “proefproject” invoeren (met dure dynamische borden) zonder persoonlijke bevraging, plaatst de bewoners voor een voldongen feit dat moeilijk terug te draaien is. Het probleem van de file (op relatief korte momenten ’s morgens en ’s avonds, op de plaats van de knip) wordt niet veroorzaakt door te veel verkeer in de wijk, maar door de slechte doorstroming aan de fietssnelweg op het stadsplein. Het buurtcomité van de Floralaan wil de knip weg!
lees meer
Verschuiving van het probleem.
Hoe kortzichtig is het om het probleem van de ene straat naar de andere te verschuiven.
Er is nu massaal veel sluipverkeer naar de Prins Leopoldlei (is bovendien een fietsstraat en zorgt voor onveilige situaties). Wat is de volgende stap? Verplaatsen naar de volgende straat?
Graag uniforme aanpak: ofwel nergens sluipverkeer mijden, ofwel in alle woonwijken/woonstraten.
lees meer
Gevolg van de knip in de Floralaan: Stadsplein staat vol.
Ook voor onder andere Prins Leopoldlei en stadsplein zorgt de knip voor een nieuw verkeersinfarct. Verschuiving van het probleem: is dit de oplossing, stadsbestuur?
lees meer
Verschuiven van het probleem en meer files op hoofdbanen
Ik woon zelf op de Floralaan en vind dit een onpraktische oplossing.
Ten eerste zijn de periodes waar je niet in de straat mag veel te lang. om 8u40 is er niemand meer in de buurt om files te veroorzaken en hetzelfde geldt voor s'avonds. Laat dat stuk toch gewoon open voor het verkeer. Als er al file was dan was het niet zo erg. We wonen nog steeds in een stad en daar hoort nu eenmaal verkeer bij. Het feit dat je niet door dat stukje van de floralaan mag rijden tijdens bepaalde uren is enkel frustrerend en verlegt het probleem naar de straten rondom ipv 5min aan te schuiven moet je nu rondrijden en 20min langer erover doen.
lees meer
Veiligheid voor fietsers veel beter zo
Waarom laten we toe dat doorgaand verkeer onze woonwijken doorkruisen op weg naar activiteiten buiten onze stad? In steden worden wijken verkeersarm/ vrij gemaakt. Hebben gemeenten en dorpen daar geen recht op? Ik ben heel opgelucht met deze knip: overstekende fietsers van en naar de scholen op de Mechelsesteenweg lopen nu toch iets minder het risico om door een gejaagde pendelaar van de weg te worden gereden. Woonwijken zijn er voor de bewoners en de zwakke weggebruikers. Dus ook de Prins Leopoldlei. Er mag van mij nog explicieter voor de bewoners worden gekozen.
lees meer
Doorgangsvergunning
Het verschuiven van een probleem lost het probleem nooit op. Drastische, niet populaire maatregelen dringen zich op. Een mogelijke oplossing is om de probleemplekken aan te pakken zoals de collegewijk in Edegem. Wat de Prins Leopoldlei betreft, de fietsstallingen die werden aangebracht staaan voornamelijk op plekken waar aan de overkant een garage staat en er dus niet geparkeerd wordt. Het resultaat is een situatie waar 2 auto‘s nog steeds even gezwind elkaar kruisen zonder snelheidsmatiging. (Voorbeeld ter hoogte van n 91). O ja en op woensdag is het markt… ⛔️
lees meer
Dynamische verbodsborden
De invoering van een verkeersfilter roept altijd weerstand op bij sommigen. Men moet immers zijn gewoontes veranderen en dat vraagt vrij veel inspanning van onze hersenen. Zodra mensen gewoon zijn aan de nieuwe situatie verdwijnt de meeste weerstand vanzelf en beginnen steeds meer mensen de voordelen te zien.
Met dynamische verbodsborden is er weinig of geen gewenning en wordt men voortdurend geconfronteerd met de veranderende omstandigheden. Men is verplicht om steeds naar het uurwerk te kijken en na te denken welke route men zal mogen of moeten nemen. Men blijft focussen op de nadelen en blijft blind voor de voordelen die beperkt zijn in tijd. Daarom is een permanente verkeersfilter voor iedereen veel gemakkelijker te aanvaarden dan een dynamische.
lees meer
Verschuiving van het probleem naar de omliggende straten
Sinds de doorvoer van de twee knippen ervaar ik als buurtbewoner een enorme toenamen van verkeer in de Sint Benedictusstraat. Verder zoeken de automobilisten hun uitweg ofwel via de Hollandse tuin ofwel via de Vestinglaan om het stoplicht aan Stadsplein te vermijden. Beide lokale woonstraten van de laagste categorie waar doorgaand verkeer niet op zou mogen zitten. Dit uit zich in gevaarlijks situaties voor de zwakkeweggebruikers in de omgeving van Hof ter Linde, Hollandse tuin en Vestinglaan. De autobestuurders houden zich overduidelijk niet aan snelheidsbeperking van 30km/u en razen door deze woonstraten als zot. Als fietser wordt je vaak van de baan gereden. Voor voetgangers stoppen ze aan het zebrapad van Vestinglaan/Meermine ook niet. Als je daar wilt oversteken in de spitsuren is het met risico voor jouw leven. De voorrang van rechts (van de kant van Meermine) wordt ook regelmatig afgepakt met gevaarlijke situaties tot gevolg. Verder wordt het probleem ook doorgeschoven naar de kruispunten van Vestinglaan en Hollandse tuin met de Liersesteenweg (beide niet- lichtgeregelde kruispunten die niet ingericht zijn voor doorgaand verkeer). Daar stoppen de automobilisten ook amper voor een fietser of een voetganger, wel voor het gemotoriseerd verkeer op de Liersesteenweg. Dus met een beetje chance kan je daar veilig door. Als je pech hebt moet je opzij springen voor de aangevlogen auto's. Graag ofwel alle straten terug openstellen voor verkeer ofwel alle straten knippen.
lees meer
Onnodig
Het is onnodig om dit bord hier te zetten. het zorgt voor meer verkeer in de rustige floralaan en het zorgt er ook voor dat meer mensen rond moeten rijden via de kerk.
lees meer
Waar eindigt dit?
De Stad Mortsel sluit zijn bewoners almaar meer op in de eigen wijk. Met deze nieuwe knip wordt het verkeer richting Fortstraat (en Borsbeek, waar ik enkele malen per week moet zijn) en Liersesteenweg nu naar de Molenstraat/Sint-Benedictusstraat of de Prins Leopoldlei geduwd. Tot ook daar de bewoners weer zullen protesteren en ook daar verkeer onmogelijk wordt gemaakt? Op de duur kan je als Mortselaar die voor sommige verplaatsingen tijdens de 'geknipte' uren de auto wel moet gebruiken, geen kant meer op. Haal die rare en verwarrende "proefopstellingen", die ook nergens aangekondigd worden, tot je er vlak voor staat, en die uiteindelijk toch altijd definitief worden, weer weg. Spreid het verkeer, zo spreid je ook de overlast.
lees meer
waardeloos
stop met telkens de problemen te verleggen. Dit is opnieuw geen oplossing maar opnieuw verschuiving van het probleem. stop met telkens een knip te maken en verwijder ook die uit de kerkstraat.
lees meer
Nog steeds dramatisch
Plein vol auto's, prins leopoldlei vol , statielei vol en Grotenhof ook.
lees meer
Floralaan enkelrichting + Prins Leopoldlei afgesloten = sterk denkwerk Mortsel
Straten voor een stuk enkelrichting maken lost niets op, het verlegt het probleem en maakt het gewoon erger. De auto's gaan niet wegblijven. Veel verkeer komt gewoon uit Mortsel zelf. Mensen moeten weg kunnen ipv opgesloten te worden in hun eigen wijk(of onnodig te moeten rondrijden), met alle gevolgen voor de Molenstraat en Sint Benedictusstraat. Hoe lang gaat het duren voor ze daar (terecht) beginnen klagen? Of gaan we die straten ook enkelrichting maken?
lees meer
Schandalig
Totaal absurd : verlegt gewoon probleem naar Molenstraat en St Benedictusstraat of Prins Leopoldlei. Dit is GEEN oplossing !
Vanuit Oudebaan via Molenstraat is levensgevaarlijk met al de fietsende scholieren van Atheneum. Om via de Prins Leopoldlei te proberen moet je eerst lang in de file staan.
Goe bezig verantwoordelijke idioten bestuur Mortsel.
lees meer
gedaan daarmee!
wanneer wordt dit project nu eindelijk afgevoerd? meningen lijken mij duidelijk genoeg...
lees meer
Pas eerst de situatie aan de Mechelsesteenweg-Statielei-Antwerpsestraat aan voor andere wegen af te sluiten!
Zoveelste knip die het quasi onmogelijk maakt om Mortsel te passeren. Alle verkeer wordt via Mechelsesteenweg-Statielei-Antwerpsestraat gepusht waardoor het kruispunt Gemeenteplein nog meer verzadigd wordt. Verbeter eerst de situatie daar voor alle andere wegen af te sluiten! Al eens gedacht om de tramlijn ondergronds te steken. In antwerpen doen ze dat met veel succes. Zou veel problemen oplossen. Dan moeten mensen niet andere wegen zoeken om dit verkeersinfarct op het gemeenteplein te omzeilen!
lees meer
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 55 bijdragen
