Geef jouw mening
Geef jouw mening
Laten weten wat jij vindt van het proefproject.
55
311
33
0
Deze meningen werden reeds ingediend
Wat is het volgende?
Hoe meer er geknipt wordt, hoe meer andere straten belast worden.
Stop met wegen af te sluiten voor verkeer. Mensen die in Mortsel zijn tijdens de spits, zijn daar omdat ze geen andere keuze hebben. Niemand komt voor zijn plezier door Mortsel gereden.
Door deze knip zullen vooral de Prins Leopoldlei, de Molenstraat en de St Benedictusstraat (en miss Mortsel dorp en verder?) onder druk komen te staan. Mensen gaan alternatieve wegen zoeken, met als gevolg nog langere files.
Ik woon zelf in de Floralaan, ik verneem graag welke weg ik nu best neem om naar mijn werk in Lier te rijden, sowieso zal ik ergens in een file terechtkomen. Of langs Hove rijden, dat kan ook. Maar hoe lang zal het duren tegen dat ze daar een knip invoeren?
Een ander punt, alweer de gebrekkige communicatie van de stad Mortsel. We zijn vandaag woensdag en nergens staat aangegeven dat er vanaf maandag een knip is. De chaos is al te voorspellen. To be continued...
lees meer
Verschuiving van het probleem naar de omliggende straten
Sinds de doorvoer van de twee knippen ervaar ik als buurtbewoner een enorme toenamen van verkeer in de Sint Benedictusstraat. Verder zoeken de automobilisten hun uitweg ofwel via de Hollandse tuin ofwel via de Vestinglaan om het stoplicht aan Stadsplein te vermijden. Beide lokale woonstraten van de laagste categorie waar doorgaand verkeer niet op zou mogen zitten. Dit uit zich in gevaarlijks situaties voor de zwakkeweggebruikers in de omgeving van Hof ter Linde, Hollandse tuin en Vestinglaan. De autobestuurders houden zich overduidelijk niet aan snelheidsbeperking van 30km/u en razen door deze woonstraten als zot. Als fietser wordt je vaak van de baan gereden. Voor voetgangers stoppen ze aan het zebrapad van Vestinglaan/Meermine ook niet. Als je daar wilt oversteken in de spitsuren is het met risico voor jouw leven. De voorrang van rechts (van de kant van Meermine) wordt ook regelmatig afgepakt met gevaarlijke situaties tot gevolg. Verder wordt het probleem ook doorgeschoven naar de kruispunten van Vestinglaan en Hollandse tuin met de Liersesteenweg (beide niet- lichtgeregelde kruispunten die niet ingericht zijn voor doorgaand verkeer). Daar stoppen de automobilisten ook amper voor een fietser of een voetganger, wel voor het gemotoriseerd verkeer op de Liersesteenweg. Dus met een beetje chance kan je daar veilig door. Als je pech hebt moet je opzij springen voor de aangevlogen auto's. Graag ofwel alle straten terug openstellen voor verkeer ofwel alle straten knippen.
lees meer
Fileleed vanuit de Prins Leopoldlei
Dinsdag avond 31 oktober rond 19:00 uur. Pizzaatje gaan eten in Bar Italia… en ja « e un chaos organisato… »
Een tiental auto’s staan aan te schuiven om op het stadsplein te geraken. De lus van het stadsplein van de Statielei tot aan de lichten van de Sint Benedictusstraat is een lange file. Auto’s die het plein willen oversteken blokkeren het doorgaand verkeer richting Lier… Blijkbaar zijn de automobilisten binnen de twee weken geconditioneerd? De knip is tijdens de vakantie open … Maar iedereen heeft er het raden naar. Ook buurtbewoners., niet? En o ja de Prins Leopoldlei is een fietsstraat, geen filestraat., nooit geweest, nu niet, nooit! (Niet zeker of het filmpje wordt opgeladen)
lees meer
Tegen!
Echt miserie om nu tijdens de spits vanuit de Oudebaan richting Liersesteenweg te geraken.
Als iedereen zoveel moet omrijden lijkt me dat ook niet bevorderlijk voor de verkeersveiligheid.
lees meer
Zo ONGELOFELIJK jammer! Geen woorden voor..
Het is ongelofelijk hoe beperkt Mortsel ons voor auto’s. Ik woon in Wijnegem en werk in Mortsel. Het is echt onmogelijk geworden om zonder stress en frustratie naar huis te rijden. Ik moet gewoon ontdekken hoe ik die dag thuis geraak. Ik dacht een ‘kleine’ omweg te kunnen maken en via Kerkstraat naar huis te gaan maar ook daar zit zen beperking?! Tot op heden is het mij niet gelukt om ‘een weg’ naar huis te vinden zonder te verdubbelen (of verdrievoudigen) in tijd. Hebben jullie gedacht aan mensen die daar werken? Of vanuit Mortsel op hun werk moeten geraken?? Een evaluatie in het voorjaar is gewoonweg te ver. Kunnen jullie zelf geen alternatieve wegen aanduiden?... Pffff
lees meer
Hinder spreiden en ongelukken vermijden
Het is onbegrijpelijk dat door deze ingreep meer bewoners dan voorheen hinder zullen ondervinden van de maatregel. Het verkeer wordt op deze manier juist geleid langs straten met meer inwoners t.o.v. de Christus Koninglaan , die al heel wat meer verkeer moeten slikken na de knip in de Kerkstraat. Op deze manier worden net meer auto's richting het kruispunt van Morstel Dorp, en langs 3 andere potentieel gevaarlijke kruispunten met voorrang van rechts geleid door het ontbreken van effectieve snelheidsbeperkende maatregelen in de Sint-benedictusstraat. Daarnaast staan er in de nabije toekomst nog 2 grote bouwwerven gepland in deze straat. Ten slotte: Cambio gebruikers dienen nu vanaf de standplaats Christus-Koning helemaal om te rijden richting stadsplein.
lees meer
Innovatieve oplossing
De borden zijn een innovatieve oplossing voor het sluipverkeer in de Mortselveldenlaan en de Christus Koninglaan. De straten slikken tijdens de spitsuren enorm veel verkeer, waardoor er vanaf 16u tot 19u een ophoping van auto's ontstaat die een file veroorzaken. De straten zijn niet gemaakt voor deze hoeveelheid auto's en dit creëert dus file.
Ondanks de borden nog zeker niet door iedereen gevolgd worden, is het verschil zichtbaar. Het sluipverkeer in de Christus Koninglaan en de Mortselveldenlaan is sterk gereduceerd en er is zo goed als geen file meer. De borden hebben dus echt wel hun werking.
Waarom ik een voorstander ben van deze borden, is omdat ze juist dynamisch zijn. Zo kan iedereen het stadscentrum in het weekend vlot bereiken. Deze borden beperken het sluipverkeer tijdens de spitsuren in de week en dit is waar ze bedoeld voor waren.
Een extra voordeel dat deze borden daarbovenop bieden, is dat deze borden het veel veiliger maken voor de fietser om over te steken naar de Floralaan en omgekeerd. Ervoor was het eigenlijk telkens gevaarlijk om over te steken. Nu is het oversteken veel vlotter en veiliger.
De dynamische borden (vooral die van Christus Koninglaan naar het stadcentrum, aangezien het meeste sluipverkeer in deze richting rijdt) zijn voor mij een blijver door de hierboven opgesomde redenen. Een Innovatieve oplossing voor een aanslepend probleem.
Een enige opmerking die ik wel heb, is dat niet iedereen er zich aan houdt. Dit zou nog beter kunnen.
lees meer
Onveilige situatie Floralaan en Mortsel Dorp
Onlangs is Mortsel begonnen met een proefproject aan de Floralaan en Mortsel Dorp met borden te plaatsen waarop je tussen bepaalde tijdstippen niet meer doormag. 's Morgens, wanneer het nog donker is 7.30 uur merk je niets van deze borden, deze zijn niet verlicht en worden totaal door de autobestuurders genegeerd. Ook wordt meer en meer het verkeer via de St.Benedictusstraat omgeleid wat onmogelijk begint te worden wanneer je van St.jozef kliniek daarna links de St.Benedictusstraat met de wagen wilt inrijden. Gevaarlijke situatie voor zowel de fietsers als de autobestuurders die daar enorm lang moeten staan wachten. Vroeger had je dit probleem niet . Wij wonen in de Oudebaan aan de Windhoek en mijden zoveel mogelijk het centum met de wagen maar via St.Benedictusstraat wegrijden is al even erg als het centrum. Het stadsbestuur moet maar eens zelf daar veelvuldig met de wagen komen. En dan nog die lelijke gekleurde blokken.
Mooi Mortsel dat bestaat niet meer.
lees meer
Zwarte dag
Honderden bewoners van de Floralaan, Tommeltlaan, Mortselveldenlaan, Oudebaan en Mechelse steenweg kunnen hun eigen wijk niet meer verlaten ’s morgens en ’s avonds. De stad zegt dat de aanleiding van de knip het “sluipverkeer” is. Daarbij deze vragen/opmerkingen: • Er zijn geen recente metingen, enkel die van ca. 2 jaar gleden. • Hoeveel verkeer in een straat is “te veel”? Hangt dit af van wie er in de straat woont? Van wie er klaagt? Een “knip” invoeren vermindert het verkeer in de buurt niet, het verlegt het. • Hoe weten we of het om verkeer van binnen of van buiten de wijk gaat? Er wonen honderden mensen in de betroffen wijk. • Als dit verkeer een probleem is in de voornoemde straten, waarom is het dan geen probleem in de straten die dit verkeer opvangen na de knip (Prins Leopoldlei, Molenstraat, Sint-Benedictusstraat)? • Hangt de invoering van een “knip” af van hoe veel mensen er klachten formuleren? Hoe weet de stad hoe alle bewoners er over denken, als er geen reële bevraging of enquête wordt gehouden? Een “proefproject” invoeren (met dure dynamische borden) zonder persoonlijke bevraging, plaatst de bewoners voor een voldongen feit dat moeilijk terug te draaien is. Het probleem van de file (op relatief korte momenten ’s morgens en ’s avonds, op de plaats van de knip) wordt niet veroorzaakt door te veel verkeer in de wijk, maar door de slechte doorstroming aan de fietssnelweg op het stadsplein. Het buurtcomité van de Floralaan wil de knip weg!
lees meer
Hoe kan de impact getest worden als de regels niet nageleefd worden?
Ruim een maand na de knip, wordt deze nog steeds heel vaak genegeerd. De communicatie is onduidelijk, er worden geen inspanningen geleverd om toe te zien dat de maatregel opgevolgd worden. Op deze manier kan men ook negatieve impact op andere straten/wijken niet meten en is er dus ook geen sprake van een ‘test’. Haal het dynamisch bord dus weg, of zorg ervoor dat iedereen de regels volgt, want op deze manier worden enkel de wijkbewoners opgesloten in hun wijk, en zal de uitkomst vd test geen correct beeld geven. Foto’s is van 17/11, 8u30.
lees meer
Dynamische verbodsborden
De invoering van een verkeersfilter roept altijd weerstand op bij sommigen. Men moet immers zijn gewoontes veranderen en dat vraagt vrij veel inspanning van onze hersenen. Zodra mensen gewoon zijn aan de nieuwe situatie verdwijnt de meeste weerstand vanzelf en beginnen steeds meer mensen de voordelen te zien.
Met dynamische verbodsborden is er weinig of geen gewenning en wordt men voortdurend geconfronteerd met de veranderende omstandigheden. Men is verplicht om steeds naar het uurwerk te kijken en na te denken welke route men zal mogen of moeten nemen. Men blijft focussen op de nadelen en blijft blind voor de voordelen die beperkt zijn in tijd. Daarom is een permanente verkeersfilter voor iedereen veel gemakkelijker te aanvaarden dan een dynamische.
lees meer
Schandalig
Totaal absurd : verlegt gewoon probleem naar Molenstraat en St Benedictusstraat of Prins Leopoldlei. Dit is GEEN oplossing !
Vanuit Oudebaan via Molenstraat is levensgevaarlijk met al de fietsende scholieren van Atheneum. Om via de Prins Leopoldlei te proberen moet je eerst lang in de file staan.
Goe bezig verantwoordelijke idioten bestuur Mortsel.
lees meer
Waar eindigt dit?
De Stad Mortsel sluit zijn bewoners almaar meer op in de eigen wijk. Met deze nieuwe knip wordt het verkeer richting Fortstraat (en Borsbeek, waar ik enkele malen per week moet zijn) en Liersesteenweg nu naar de Molenstraat/Sint-Benedictusstraat of de Prins Leopoldlei geduwd. Tot ook daar de bewoners weer zullen protesteren en ook daar verkeer onmogelijk wordt gemaakt? Op de duur kan je als Mortselaar die voor sommige verplaatsingen tijdens de 'geknipte' uren de auto wel moet gebruiken, geen kant meer op. Haal die rare en verwarrende "proefopstellingen", die ook nergens aangekondigd worden, tot je er vlak voor staat, en die uiteindelijk toch altijd definitief worden, weer weg. Spreid het verkeer, zo spreid je ook de overlast.
lees meer
verkeersdrukte verlegd, gevangen in mijn straat
Hierom is uw proefopstelling een absolute mislukking:
1. Verkeersveiligheid = ramp = 0 of eigenlijk MIN 100%
Ik moet nu vanuit mijn eigen straat ofwel via de Mortselveldenlaan waar het kruispunt zo smal gemaakt is dat fietsers-wagens-Bromfietsen-voetgangers allemaal tegelijk door zo’n smal stukje moeten met de nodige gevaren en frustraties van dien.
Of ik kan langs de Molenstraat waar alweer fietsers en voetgangers van 3 kanten tegelijk komen, wagens ook …
Bovendien kom ik in beide gevallen langs scholen en langs het plein langs geen enkele school.
2. Verkeersdrukte enkel verlegd NIET OPGELOST
Zoals gezegd verlegt u het verkeer enkel naar andere – reeds drukke – straten en is de alternatieve weg via het dorpsplein st benedictus ook afgesloten (overigens ook een idiote beslissing)
3. Belasting voor de andere omgeving
Ik ben DUBBEL ZO LANG onderweg met mijn wagen door méér straten in Mortsel… ik moet daar verder geen tekening bij maken hé
4. Economisch enkel NADELIG
Mensen blijven weg uit Mortsel, nu al, omwille van het feit dat iedereen almaar langs dezelfde straten wil en je nergens meer door mag. Dat resulteert in winkels die moeten sluiten!
5. Ik woon in de christus koninglaan, dat er meer verkeer is dan vroeger, is inderdaad zo maar IK ALS BEWONER VIND DAT NIET ERG. Wonen in een stad brengt meer verkeer mee en zorgt er bovendien voor dat elke verkeersgebruiker rekening houdt met de andere. Dat noemen ze BURGERZIN. Met al uw ingrepen zorgt u ervoor dat iedereen
lees meer
waardeloos
stop met telkens de problemen te verleggen. Dit is opnieuw geen oplossing maar opnieuw verschuiving van het probleem. stop met telkens een knip te maken en verwijder ook die uit de kerkstraat.
lees meer
TEGEN
Ja, er is meer en meer sluipverkeer. Daar zijn 2 oorzaken voor: 1) Ja, er zijn nog een aantal mensen die de wagen nemen terwijl ze voor een alternatief zouden kunnen kiezen. En toch...die alternatieven...daar is ook nog werk aan (bvb. de vele afgeschafte treinen). 2) Iedereen zoekt wanhopig een oplossing om toch op zijn werk te geraken. En ja, daar hoort de zoektocht naar "alternatieve wegen" bij. Ik ben oprecht geïnteresseerd in het onderwerp maar heb hier te weinig kennis over: is een verspreiding van het verkeer, niet beter dan het verkeer allemaal in 1 richting duwen? De meningen zijn op dit forum alvast duidelijk en unaniem: ik zie geen voorstanders. Dus graag deze "proefopstelling" van de Floralaan niet eindigen met een verklaring die klinkt als die van de Kerkstraat toen "de mening waren verdeeld, dus we kozen voor een compromis". De meningen zijn duidelijk. Ik vind het wel interessant dat Mortsel "experimenteert" voor het zoeken naar een oplossing. Beter proberen, dan niets doen. Dank daarvoor.
lees meer
Gevolg van de knip in de Floralaan: Stadsplein staat vol.
Ook voor onder andere Prins Leopoldlei en stadsplein zorgt de knip voor een nieuw verkeersinfarct. Verschuiving van het probleem: is dit de oplossing, stadsbestuur?
lees meer
Floralaan
Verschrikkelijk om steeds weer straten af te sluiten en aan te passen en de plotse impact voor andere straten in de buurt. Mensen betalen veel geld voor aankoop woning en plots wordt deze straat druk door een knip, zoals bv deze van de Floralaan. Laat alles AUB zoals het is!
lees meer
verschuiving van een probleem
Wonen in een stedelijke omgeving heeft voor- en nadelen. Achttien jaar geleden verruilde ik een landelijke omgeving voor Mortsel. Een van de consequenties is dat er op vlak van mobiliteit anders moet geleefd worden. We komen van een omgeving met een zee van parkeerplaats, ruimte om te rijden en haast geen files; en zeker niet om boodschappen te gaan doen. Zelf heb ik ook verschillende keren gebruik gemaakt van de "knip Floralaan" komende van de Mechelsesteenweg terug op weg naar huis in de Kaphaanlei. Dit is dan ook een logische ontwijking van het verkeersinfarct Mortsel. Nu vind ik khet jammer dat jullie deze oplossing, weliswaar gedeeltelijk, afsluiten. Hiermee verschuif je het probleem naar andere delen (lees andere bewoners) en zorg je voor nog meer overlast door het rondrijden. Nog meer energieverspilling en -vervuiling. Verschieten jullie er van dat de lokale handel moet spartelen om te overleven? Op de Carrefour en de Colruyt na doen we onze boodschappen in Lier of online. Deze 2 vernoemde supermarkten liggen voor ons nog net aan onze bereikbare kant, voorzien van parking.
Na de knip Kerkstraat en na het massaal invoeren van Fietsstraten en nu Floralaan... wat gaat het volgende zijn? Helemaal wegblijven uit Mortsel centrum? En net maar het hoogstnodige met de fiets gaan halen? Dat is wat nu hier gebeurt. En dan zou je nog zeggen dat als je zwaar inzet op fietsen, dat je dan mooie en kwalitatieve infrastructuur voorziet. Dat is jammer genoeg ook een fabeltje.
lees meer
Welke achterlijke verzint dit?
Wie zijn idee was dit? Wie bedenkt zo'n dom plan? Op het einde van de straat verpolicht terug draaien, pech, de straat is gesloten! Een uurtje geleden niet, maar nu wel! Nu krijg je dus nog een extra conflict van mensen die eerst het fietspad van de christuskoninglaan moeten oversteken, vervolgens op het meest domme idee van 2023 botsen, hun weg zoeken naar de oudebaan om daar terug het fietspad over te steken en op de molenlei te komen. Hoe lang gaat het duren voor er een accident gaat gebeuren door deze achterlijke ambtenarij?
lees meer
Impact positief
Voorlopig lijkt de maatregel het beoogde doel te bereiken, nl. minder sluipverkeer richting Stadsplein, via de Mortselveldenlaan. Positieve impact op de leefbaarheid voor de bewoners is (voorlopig) aanzienlijk gedurende de tijdstippen dat de maatregel van kracht is. Idem voor de vele fietsers die o.a. de Christus Koninglaan oversteken naar Floralaan/F1 (en het aanstormend autoverkeer niet kunnen zien bij oversteek naar Floralaan). Impact op andere straten lijkt voorlopig mee te vallen (maar dit is nog maar het begin en uiteraard subjectief).
lees meer
Rotzooi.
Een maatregel voor eliten van de christus koninglaan en mortselveldenlaan. Tellen de bewoners van de andere straten die nu meer verkeer krijgen niet. WEG DIE ROMMEL.
lees meer
Voorstander van de knip in het korte stukje van de Floralaan
Eindelijk worden er inspanningen gedaan om het sluipverkeer tijdens de spitsuren in de Mortselveldenlaan en de Christus Koninglaan te verminderen.
Spijtig dat 50% van de automobilisten momenteel alle regels aan hun laars lappen en tijdens de spitsuren door onze FIETSSTRAAT blijven snorren zonder rekening te houden met de verkeersborden
(maximum snelheid en enkelrichting tijdens ochtend- en avondspits).
lees meer