Deel op facebook
Deel op X
Deel op facebook
Deel op X

Geef jouw mening

Laten weten wat jij vindt van het proefproject.

55
33

Deze meningen werden reeds ingediend

Willekeurig Populair Recent
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 55 bijdragen
Hoe is zoiets in godsnaam mogelijk ?
Zoals héél veel mensen reageren, wordt dit een opeenvolgende verschuiving van het probleem. Tientallen mensen reageren dat de Prins Leopoldlei hun volgende sluipweg zal MOETEN worden. De Prins Leopoldlei is
1) Sinds lang zodanig aangelegd dat er zo goed als geen sluipverkeer mogelijk was tussen de Mechelsesteenweg en de Statielei/Liersesteenweg.
2) Recentelijk zijn er verschillende extra fietsenstallingen aangebracht in de Prins Leopoldlei die expres HET AUTOVERKEER HINDEREN , auto's kunnen elkaar hierdoor NIET KRUISEN op die plekken.
3) De Prins Leopoldlei is een FIETSSTRAAT.
4) Het verkeer gaat gewoon een rondje rijden langs de Prins Leopoldlei, om dan in de Floralaan op EXACT hetzelfde punt uit te komen waar men het stukje enkelrichting heeft gemaakt .... maar dat zullen we DAN wel zien of wat ? Absoluut niet te begrijpen.
Dirk V.
0 2
lees meer
Schandalig
Totaal absurd : verlegt gewoon probleem naar Molenstraat en St Benedictusstraat of Prins Leopoldlei. Dit is GEEN oplossing ! Vanuit Oudebaan via Molenstraat is levensgevaarlijk met al de fietsende scholieren van Atheneum. Om via de Prins Leopoldlei te proberen moet je eerst lang in de file staan. Goe bezig verantwoordelijke idioten bestuur Mortsel.
Vera Z.
0 1
lees meer
Tijdelijke 1richtings verkeer volslagen zinloos  

Zoals zovelen ben ik ook van mening dat dit tijdelijke 1richtings verkeer volslagen zinloos is. Het sluipverkeer buigt nu af naar de prins Leopoldlei, op woensdag als het markt is naar de Pieter reypenslei. De mensen die in de Mortselveldenlaan/ floralaan/ tommeltlaan / oudebaan en christus koninglaan wonen zitten gevangen in hun wijk. Ook de uren zijn compleet absurd; van 7.30-9 en 15-18 is ruimschoots voldoende. 

Gezien de ligging van Mortsel is druk verkeer in de gehele stad nu eenmaal niet te vermijden. Hoogstens kan je het probleem 1 of 2 straten opschuiven. Waardoor het probleem net erger wordt, want dan wordt het verkeer in 1 rattenval samen geleid in plaats van dat het zich nu enigszins verspreid naargelang de bestemming. 

Door het jarenlang weghalen van de 2e rijstrook en slechte regelingen van lichten is het onmogelijk om al het verkeer te beperken tot mechelsesteenweg, liersesteenweg, antwerpsesteenweg en militaire baan. Om nog maar te zwijgen van de gegijzelde wijkbewoners. 

Dergelijke onzinnige beslissingen zijn m.i. genomen door iemand die Mortsel alleen kent als een stratenplan met cijfertjes. Gelieve nu te luisteren naar alle ervaringsdeskundige die hun stem laten horen via oa social media. Weg met dat domme verbod! 

0 0
lees meer
Nog steeds dramatisch
Plein vol auto's, prins leopoldlei vol , statielei vol en Grotenhof ook.
Joke D.
0 0
lees meer
Bewoners van de wijk gevangen
Hoe moeten de bewoners die op deze uren naar hun werk of naar hun hobby vertrekken zich uit deze blokkade krijgen? Als je de wijk uitwil wordt je verplicht om via de Benedictusstraat of de Prins Leopoldlei te gaan. Van de Prins Leopoldlei is dan net een fietsveilige straat gemaakt... Het probleem wordt dus gewoon verplaatst en de bewoners zelf worden verplicht om in de file te gaan staan. Ik ben volledig tegen het afsluiten van straten, maar als de gemeente dit dan toch wil doorvoeren, is het dan niet mogelijk om een systeem zoals in Edegem in te voeren met nummerplaat herkenning zodat de bewoners zelf zich nog wel vrij kunnen verplaatsen?
Luk G.
0 0
lees meer
Fileleed vanuit de Prins Leopoldlei
Dinsdag avond 31 oktober rond 19:00 uur. Pizzaatje gaan eten in Bar Italia… en ja « e un chaos organisato… » Een tiental auto’s staan aan te schuiven om op het stadsplein te geraken. De lus van het stadsplein van de Statielei tot aan de lichten van de Sint Benedictusstraat is een lange file. Auto’s die het plein willen oversteken blokkeren het doorgaand verkeer richting Lier… Blijkbaar zijn de automobilisten binnen de twee weken geconditioneerd? De knip is tijdens de vakantie open … Maar iedereen heeft er het raden naar. Ook buurtbewoners., niet? En o ja de Prins Leopoldlei is een fietsstraat, geen filestraat., nooit geweest, nu niet, nooit! (Niet zeker of het filmpje wordt opgeladen)
Arnaud D.
0 1
lees meer
gemiste kans om verkeersveiligheid te verhogen

Ik vernam dat de proefopstelling is afgeblazen, een beslissing die ik vooral betreur voor de zwakke weggebruiker in onze omgeving.

De situatie voor voetgangers en fietsers die de floralaan inrijden tijdens de spits (veel leerlingen van de scholen op de Mechelsesteenweg) is hachelijk thv het stadplein, zeker als er een onafgebroken stroom bestuurders hen de pas afsnijden.

Achter 2 glasbakken en een pakjesautomaat van Bpost mogen de fietsers zich positioneren om zich zichtbaar te maken om over te steken. Onmogelijk dus.

Enige oplossing, kamikaze oversteken, met auto's die je belagen van links en rechts.

Sorry Mortsel, als hier een fietser/ voetganger wordt aangereden is het door jullie schuldig verzuim om dit knelpunt aan te pakken. Hier had tijdens dit proefproject alvast werk van kunnen gemaakt zijn.

Nathalie V.
0 0
lees meer
Verschuiven van het probleem en meer files op hoofdbanen
Ik woon zelf op de Floralaan en vind dit een onpraktische oplossing. Ten eerste zijn de periodes waar je niet in de straat mag veel te lang. om 8u40 is er niemand meer in de buurt om files te veroorzaken en hetzelfde geldt voor s'avonds. Laat dat stuk toch gewoon open voor het verkeer. Als er al file was dan was het niet zo erg. We wonen nog steeds in een stad en daar hoort nu eenmaal verkeer bij. Het feit dat je niet door dat stukje van de floralaan mag rijden tijdens bepaalde uren is enkel frustrerend en verlegt het probleem naar de straten rondom ipv 5min aan te schuiven moet je nu rondrijden en 20min langer erover doen.
Joyce C.
0 0
lees meer
Een schoolvoorbeeld van identitaire particulariteit.
Een hele wijk gijzelen door exponentieel betuttelende maatregelen te treffen die uiteindelijk enkel hinder, frustratie en verkeersonveilige toestanden veroorzaken. Velen kunnen zich niet de luxe permitteren om met de fiets of te voet naar het werk te gaan en dienen, hoe eigenaardig ook, hun woon-werkverkeer met de wagen af te leggen tijdens het spitsuur. Dat je al die buurtbewoners op deze wijze marginaliseert vind ik een stadsbestuur onwaardig en tendentieus. Al 30 jaar woon ik in de Christus Koninglaan, een straat die tijdens de spitsuren effectief wat drukte absorbeert maar waar ik het gevoel heb dat het grotendeel van het doorgaand verkeer zich hoffelijk en verkeersvriendelijk gedraagt. Wat mij betreft blijven al deze automobilisten welkom om de Christus Koninglaan te doorkruisen, een straat toegankelijk voor iedereen zoals trouwens alle straten zouden moeten zijn. Heel de buurt wordt nu verplicht de meest onveilige oversteekplaats van Mortsel te trotseren via de Molenstraat of via de Mortselveldenlaan, om zo de files op de Mechelsesteenweg aan te dikken om dan via de Prins Leopoldstraat terug op de Markt te geraken om dan minstens een half uur later op de krijgsbaan te geraken en bovendien langs 3 oversteekplaatsen voor fietsen te passeren. Onbegrijpelijk!
Baudouin S.
0 1
lees meer
Tegen!
Echt miserie om nu tijdens de spits vanuit de Oudebaan richting Liersesteenweg te geraken. Als iedereen zoveel moet omrijden lijkt me dat ook niet bevorderlijk voor de verkeersveiligheid.
Britt V.
0 0
lees meer
Lapmiddel, beperkte impact en slechte bewegwijzering
Deze ‘tijdelijke’ ingreep was blijkbaar nodig voor bewoners Mortselveldenlaan en mini stukje Christus Koninglaan, als rechtstreeks gevolg van de andere ‘tijdelijke’ ingreep Kerkstraat. De voordelen voor deze beperkte groep bewoners wegen echter niet op tegen de nadelen van andere wijkbewoners en of doorgaand verkeer. Grootste (en snelste!) verkeersstroom is echter vanuit Fortstraat, rond Stadsplein, door Christus Koninglaan, richting Molenstraat. Stadsbestuur neemt met deze ingreep een ondoordachte beslissing en verlegt zo verkeersdruk steeds naar andere wijken, straten. Een nieuw verkeersbord geeft geen weekend of verlofdagen aan wanneer deze regel wel of niet in voege is: Steve D’Hulster neem uw verantwoordelijkheid en zorg voor duidelijke communicatie! Stad Mortsel: schaf die tijdelijke enkelrichting Kerkstraat én Floralaan gewoon af en werk aan een globaler plan voor een vlotte doorstroming in Mortsel, hier werd in het verleden meermaals een studie en geld aan besteed - stop met die halfslachtige oplossingen die meer frustratie dan efficiëntie opleveren! De wijk ten zuiden van Stadsplein wordt enorm geplaagd door sluipverkeer - een drastische, extreme oplossing om deze wijk volledig van verkeer te ontdoen: creëer een leefbaar plein met nog meer horeca- en gemeenschapsfuncties en veilige fietsostrade (die bocht Vismarkt is echt levensgevaarlijk!), en maak dit plein VOLLEDIG autovrij (extreem, maar biedt wel vele mogelijkheden naar stadsontwikkeling en leefbaarheid!)
Donnie M.
0 1
lees meer
Gebrek aan handhaving
Jammer dat de maatregelen niet gehandhaafd worden. Net zoals de zone 30 in deze wijk waar niemand 30 rijdt. Resultaat = hogere verkeersonveiligheid.
Wim V.
0 0
lees meer
Impact positief
Voorlopig lijkt de maatregel het beoogde doel te bereiken, nl. minder sluipverkeer richting Stadsplein, via de Mortselveldenlaan. Positieve impact op de leefbaarheid voor de bewoners is (voorlopig) aanzienlijk gedurende de tijdstippen dat de maatregel van kracht is. Idem voor de vele fietsers die o.a. de Christus Koninglaan oversteken naar Floralaan/F1 (en het aanstormend autoverkeer niet kunnen zien bij oversteek naar Floralaan). Impact op andere straten lijkt voorlopig mee te vallen (maar dit is nog maar het begin en uiteraard subjectief).
Alexis C.
0 4
lees meer
onlogische wijzigingen aan het verkeer.
Mortsel is al zo moeilijk te bereiken met de wagen, hoe meer de straten worden afgesloten of eenrichtingsverkeer wordt hoe erger het is. Ik zit elke dag in een verschrikkelijke lange fille vanaf Mortsel gevaert tot en met aan de grens van Mortsel en Edegem! Mortsel is gewoon een ramp met de wagen !!!!!!!!! VERSCHRIKKELIJK
Rayssa S.
0 1
lees meer
Test lijkt objectief van de proefopstelling te bereiken
Misschien is één week snel, maar de proefopstelling lijkt in ieder geval de leefbaarheid van de omliggende straten te verbeteren. Ik schat dat 50% van het verkeer een andere weg zocht, de andere 50% negeert gewoon het bord en heeft minder last van aanschuiven om op de Liersesteenweg te geraken. Op zich toch al een aanzienlijke reductie van de verkeersdruk. Nog iets te vroeg om in te schatten waar de eerste 50% een alternatieve route zocht en mogelijk voor andere pijnpunten zorgt.
Filip U.
0 1
lees meer
Handhaving
Dit project lost het probleem niet op
Guy V.
0 0
lees meer
Een pleister, op een pleister, op een pleister, op een zelfgemaakte wonde.
Dit is het gevolg van jarenlang volgehouden slecht, ondoordacht en ongeïnspireerd beleid. Alles is begonnen onder de ploeg van Pira, die het Gewest geen strobreed in de weg heeft gelegd bij de heraanleg van Mortsel. Als men er toen voor had gekozen om de Statielei autovrij te maken, de auto’s te dwingen richting de hoofdwegen (Mechelse Steenweg en de R11) en de verbindingsweg aan het vliegveld erdoor had geduwd, had er nog slechts 1 conflictpunt overgebleven aan de Afgebroken Brug, en dat valt beter te sturen. Nu staat men voor voldongen feiten die men op de meest naïeve manier tracht op te lossen. Een knipje hier, een enkelrichting daar, wat gerommel in de marge. Uiteraard mag dat niet verbazen als je stemmendronken politici hebt die duidelijk geen kaas hebben gegeten van hun bevoegdheden, nochtans gesteund door een dure ploeg van A-profiel ambtenaren, en nog duurdere consultants. Hat was haast lachwekkend om te zien hoe de burgemeester in de bosjes dit meesterwerk van onkunde stond te begapen terwijl iedereen vrolijk zijn nieuwe bord aan het negeren was. Enkele dagen verder is dit trouwens nog steeds het geval. De mensen uit de wijk die naar hun werk willen, volgen braaf de weg in de verkeerde richting. Het doorgaand verkeer daarentegen botst, zich van geen kwaad bewust (ACHTER EEN BOCHT,) op een bord C1 en kan geen kant meer op. Draaien is daar zo goed als onmogelijk met als gevolg dat ze gewoon het plein oprijden. Wat een verassing. Next : St Benedictustraat. Proficiat.
Christophe V.
0 0
lees meer
Veiligheid voor fietsers veel beter zo
Waarom laten we toe dat doorgaand verkeer onze woonwijken doorkruisen op weg naar activiteiten buiten onze stad? In steden worden wijken verkeersarm/ vrij gemaakt. Hebben gemeenten en dorpen daar geen recht op? Ik ben heel opgelucht met deze knip: overstekende fietsers van en naar de scholen op de Mechelsesteenweg lopen nu toch iets minder het risico om door een gejaagde pendelaar van de weg te worden gereden. Woonwijken zijn er voor de bewoners en de zwakke weggebruikers. Dus ook de Prins Leopoldlei. Er mag van mij nog explicieter voor de bewoners worden gekozen.
Nathalie V.
0 1
lees meer
Rotzooi.
Een maatregel voor eliten van de christus koninglaan en mortselveldenlaan. Tellen de bewoners van de andere straten die nu meer verkeer krijgen niet. WEG DIE ROMMEL.
Pierre V.
0 0
lees meer
waardeloos
stop met telkens de problemen te verleggen. Dit is opnieuw geen oplossing maar opnieuw verschuiving van het probleem. stop met telkens een knip te maken en verwijder ook die uit de kerkstraat.
Jona B.
0 1
lees meer
Prins Leopoldlei zwakke weggebruiker
Hebben jullie met deze opstelling rekening gehouden met zwakke weggebruiker in P.Leopoldlei (fietsstraat) en P.Reypenslei (woonerf)? Graag dan ook enkel richting (richting Mechelsesteenweg) of plaatselijk verkeer in deze straten om ao schoolgaande jeugd op die uren veilig te laten fietsen. ondanks de bloembakken is P.Leopoldlei voor de sluiprijder een autostrade met aangepast rijgedrag (lees: duw de fietser van de weg) .
Joke D.
0 0
lees meer
Zwarte dag
Honderden bewoners van de Floralaan, Tommeltlaan, Mortselveldenlaan, Oudebaan en Mechelse steenweg kunnen hun eigen wijk niet meer verlaten ’s morgens en ’s avonds. De stad zegt dat de aanleiding van de knip het “sluipverkeer” is. Daarbij deze vragen/opmerkingen: • Er zijn geen recente metingen, enkel die van ca. 2 jaar gleden. • Hoeveel verkeer in een straat is “te veel”? Hangt dit af van wie er in de straat woont? Van wie er klaagt? Een “knip” invoeren vermindert het verkeer in de buurt niet, het verlegt het. • Hoe weten we of het om verkeer van binnen of van buiten de wijk gaat? Er wonen honderden mensen in de betroffen wijk. • Als dit verkeer een probleem is in de voornoemde straten, waarom is het dan geen probleem in de straten die dit verkeer opvangen na de knip (Prins Leopoldlei, Molenstraat, Sint-Benedictusstraat)? • Hangt de invoering van een “knip” af van hoe veel mensen er klachten formuleren? Hoe weet de stad hoe alle bewoners er over denken, als er geen reële bevraging of enquête wordt gehouden? Een “proefproject” invoeren (met dure dynamische borden) zonder persoonlijke bevraging, plaatst de bewoners voor een voldongen feit dat moeilijk terug te draaien is. Het probleem van de file (op relatief korte momenten ’s morgens en ’s avonds, op de plaats van de knip) wordt niet veroorzaakt door te veel verkeer in de wijk, maar door de slechte doorstroming aan de fietssnelweg op het stadsplein. Het buurtcomité van de Floralaan wil de knip weg!
Wilfried W.
0 2
lees meer
Onveilige situatie Floralaan en Mortsel Dorp
Onlangs is Mortsel begonnen met een proefproject aan de Floralaan en Mortsel Dorp met borden te plaatsen waarop je tussen bepaalde tijdstippen niet meer doormag. 's Morgens, wanneer het nog donker is 7.30 uur merk je niets van deze borden, deze zijn niet verlicht en worden totaal door de autobestuurders genegeerd. Ook wordt meer en meer het verkeer via de St.Benedictusstraat omgeleid wat onmogelijk begint te worden wanneer je van St.jozef kliniek daarna links de St.Benedictusstraat met de wagen wilt inrijden. Gevaarlijke situatie voor zowel de fietsers als de autobestuurders die daar enorm lang moeten staan wachten. Vroeger had je dit probleem niet . Wij wonen in de Oudebaan aan de Windhoek en mijden zoveel mogelijk het centum met de wagen maar via St.Benedictusstraat wegrijden is al even erg als het centrum. Het stadsbestuur moet maar eens zelf daar veelvuldig met de wagen komen. En dan nog die lelijke gekleurde blokken. Mooi Mortsel dat bestaat niet meer.
Patricia V.
0 0
lees meer
TEGEN
Ja, er is meer en meer sluipverkeer. Daar zijn 2 oorzaken voor: 1) Ja, er zijn nog een aantal mensen die de wagen nemen terwijl ze voor een alternatief zouden kunnen kiezen. En toch...die alternatieven...daar is ook nog werk aan (bvb. de vele afgeschafte treinen). 2) Iedereen zoekt wanhopig een oplossing om toch op zijn werk te geraken. En ja, daar hoort de zoektocht naar "alternatieve wegen" bij. Ik ben oprecht geïnteresseerd in het onderwerp maar heb hier te weinig kennis over: is een verspreiding van het verkeer, niet beter dan het verkeer allemaal in 1 richting duwen? De meningen zijn op dit forum alvast duidelijk en unaniem: ik zie geen voorstanders. Dus graag deze "proefopstelling" van de Floralaan niet eindigen met een verklaring die klinkt als die van de Kerkstraat toen "de mening waren verdeeld, dus we kozen voor een compromis". De meningen zijn duidelijk. Ik vind het wel interessant dat Mortsel "experimenteert" voor het zoeken naar een oplossing. Beter proberen, dan niets doen. Dank daarvoor.
Charlotte M.
0 2
lees meer
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 55 bijdragen